Forside / Kontakt DSS

Kontakt os

Ræk nemt ud til Dansk Stillads Service. Vi er eksperter i optimale stilladsløsninger til bygge- og vedligeholdelsesprojekter inden for byggebranchen og industrien.

Nemt tilgængelig hele ugen

Det er nemt at få fat Dansk Stillads Service. Vores tre afdelinger i henholdsvis Hvidovre og Kalundborg har åbent alle ugens hverdage

Mandag – torsdag: 06.00 – 16.30

Fredag: 06.00 – 15.30

Ring eller skriv til os:

Telefon: 36 77 17 11

E-mail: dss@danskstillads.dk

Bliv ringet op af en ekspert

Ræk ud og bliv ringet op af vores erfarne entrepriseledere inden for byggebranchen og industrien.

De er eksperter i at vejlede bygge- og vedligeholdsledelsen om valg af konkurrencedygtige kvalitetsstilladser med maksimal tryghed og produktivitet for stilladsbrugere.

Dansk Stillads Service servicerer hele
Sjælland fra Hvidovre og Kalundborg

Fra vores hovedkvarter og yderligere to serviceafdelinger i Hvidovre og Kalundborg servicerer vi byggebranchen og industrien med professionelle stilladser på hele Sjælland.

Dansk Stillads Service, hovedkvarter

Dansk Stillads Service, hovedkvarter

Hammerholmen 38-42
2650 Hvidovre

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Dansk Stillads Service, industri

Nordholmen 9
2650 Hvidovre

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Dansk Stillads Service, industri

Stejlhøj 9
4400 Kalundborg

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Hovedkvarter

Hammerholmen 38-42
2650 Hvidovre

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Industri

Nordholmen 9
2650 Hvidovre

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Industri

Stejlhøj 9
4400 Kalundborg

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Kontaktpersoner

Vores serviceorganisation er eksperter i transport, opsætning, inddækning, overdækning, udlejning, ændring, flytning og nedtagning af kvalitetsstilladser fra Layher.

Bjarne Pedersen
Entrepriseleder

+45 51 56 66 56
bjarne@danskstillads.dk

Morten Petersen
Entrepriseleder

+45 27 60 66 82
morten@danskstillads.dk

Troels Kæmpegaard
Projektleder, industri

+45 51 56 66 57
troels@danskstillads.dk

Søren Born Frost
Projektleder, industri

+45 51 56 66 60
soren@danskstillads.dk

Theis Secall
Entrepriseleder

+45 40 30 05 09
theis@danskstillads.dk

Michel Rasmussen
Site manager

+45 22 30 88 10
michel@danskstillads.dk

Martin Knudsen
Site manager

+45 27 60 66 81
martin@danskstillads.dk

Thomas Nissen
Site manager

+45 28 97 36 29
thomas@danskstillads.dk

Klaus Wenzelsen
Site manager

+45 51 56 66 77
klaus@danskstillads.dk

Sara Lorentzen
Arbejdsmiljø- og kvalitetschef

+45 51 56 66 65
sara@danskstillads.dk

Henrik Bertelsen
Kvalitetsansvarlig

+45 20 87 42 20
henrik@danskstillads.dk

Kim Lauwersen
Logistikchef

+45 26 18 37 25
kim@@danskstillads.dk

Knud Harries
Økonomichef / CFO

+45 40 35 53 27
knud@danskstillads.dk

Nils Gøtzsche
IT Projektleder

+45 28 10 91 98
nils@danskstillads.dk

Heidi Pantmann
Bogholder

+45 28 10 91 88
heidi@danskstillads.dk

Thomas Lønbirk
Direktør

+45 27 52 57 19
thomas@danskstillads.dk

Ole Vesterdahl
Direktør

+45 40 30 05 03
ole@danskstillads.dk

Johnnie Lønbirk
Adm. direktør

+45 40 14 98 20
johnnie@danskstillads.dk

Hold kontakten

Dansk Stillads Service er på LinkedIn. Følg med og deltag i samtalen om stilladser og ordentligt samarbejde.

Læs mere ordentligt samarbejde på bygge- og vedligeholdelsesprojekter. Her kan du få tilsendt informative historier om optimale stilladsløsninger i byggebranchen og industrien.
dansk byggeri - Stilladsektionen
Medlem af Dansk Byggeri
Certificeret stillads virksomhed
Achilles Qualified - Utilities NCE
DNV GL certificeret arbejdsmiljø
Vi er en kreditværdig virksomhed baseret på Bisnodes kreditvurderingssystem. Vurderingen er foretaget ud fra en mængde forskellige beslutningsregler. Oplysningerne bliver opdateret dagligt via Bisnodes database. Kreditvurderingen af virksomheden er således altid aktuel.
Call Now ButtonRing op