Kontakt os

Ræk nemt ud til Dansk Stillads Service. Vi er eksperter i optimale stilladsløsninger til bygge- og vedligeholdelsesprojekter inden for byggebranchen og industrien.

Kontakt DSS 1

Nemt tilgængelig hele ugen

Det er nemt at få fat Dansk Stillads Service. Vores fire afdelinger i henholdsvis Hvidovre, Kalundborg og Århus har åbent alle ugens hverdage

Mandag – torsdag: 06.00 – 16.30

Fredag: 06.00 – 15.30

Ring eller skriv til os:

Telefon: +45 36 77 17 11

E-mail: dss@danskstillads.dk

Kontakt DSS 2

Bliv ringet op af en ekspert

Ræk ud og bliv ringet op af vores erfarne entrepriseledere inden for byggebranchen og industrien.

De er eksperter i at vejlede bygge- og vedligeholdsledelsen om valg af konkurrencedygtige kvalitetsstilladser med maksimal tryghed og produktivitet for stilladsbrugere.

Dansk Stillads Service servicerer hele
Danmark fra Hvidovre, Kalundborg og Århus

Fra vores hovedkvarter og yderligere tre serviceafdelinger i Hvidovre, Kalundborg og Århus servicerer vi byggebranchen og industrien med professionelle stilladser i hele Danmark.

Dansk Stillads Service, hovedkvarter

Dansk Stillads Service, hovedkvarter

Hammerholmen 38-42
2650 Hvidovre

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Dansk Stillads Service, industri

Nordholmen 9
2650 Hvidovre

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Dansk Stillads Service, industri

Stejlhøj 9
4400 Kalundborg

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Dansk Stillads Service - Århus

Mølbakvej 12
8520 Lystrup

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Hovedkvarter

Hammerholmen 38-42
2650 Hvidovre

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Industri

Nordholmen 9
2650 Hvidovre

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Industri

Stejlhøj 9
4400 Kalundborg

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Århus

Mølbakvej 12
8520 Lystrup

+45 36 77 17 11
dss@danskstillads.dk

Kontaktpersoner

Vores serviceorganisation er eksperter i transport, opsætning, inddækning, overdækning, udlejning, ændring, flytning og nedtagning af kvalitetsstilladser fra Layher.

Kontakt DSS 3
Bjarne Pedersen
Entrepriseleder

+45 51 56 66 56
bjarne@danskstillads.dkKontakt DSS 4

Kontakt DSS 5
Morten Petersen
Entrepriseleder

+45 27 60 66 82
morten@danskstillads.dkKontakt DSS 4

Kontakt DSS 7
Troels Kæmpegaard
Projektleder, industri

+45 51 56 66 57
troels@danskstillads.dkKontakt DSS 4

Kontakt DSS 9
Søren Born Frost
Projektleder, industri

+45 51 56 66 60
soren@danskstillads.dkKontakt DSS 4

Kontakt DSS 11
Theis Secall
Entrepriseleder

+45 40 30 05 09
theis@danskstillads.dk

Kontakt DSS 12
Michel Rasmussen
Site manager

+45 22 30 88 10
michel@danskstillads.dk

Kontakt DSS 13
Martin Knudsen
Site manager

+45 27 60 66 81
martin@danskstillads.dk

Kontakt DSS 14
Thomas Nissen
Site manager

+45 28 97 36 29
thomas@danskstillads.dk

Kontakt DSS 15
Klaus Wenzelsen
Site manager

+45 51 56 66 77
klaus@danskstillads.dk

Kontakt DSS 16
Sara Lorentzen
Arbejdsmiljø- og kvalitetschef

+45 51 56 66 65
sara@danskstillads.dk

Kontakt DSS 17
Henrik Bertelsen
Kvalitetsansvarlig

+45 20 87 42 20
henrik@danskstillads.dk

Kontakt DSS 18
Kim Lauwersen
Logistikchef

+45 26 18 37 25
kim@@danskstillads.dk

Kontakt DSS 19
Knud Harries
Økonomichef / CFO

+45 40 35 53 27
knud@danskstillads.dk

Kontakt DSS 20
Kontakt DSS 21
Nils Gøtzsche
IT Projektleder

+45 28 10 91 98
nils@danskstillads.dk

Kontakt DSS 22
Heidi Pantmann
Bogholder

+45 28 10 91 88
heidi@danskstillads.dk

Kontakt DSS 23
Thomas Lønbirk
Direktør

+45 27 52 57 19
thomas@danskstillads.dk

Kontakt DSS 24

Ole Vesterdahl
Entreprisechef

+45 40 30 05 03
ole@danskstillads.dk

Kontakt DSS 25
Johnnie Lønbirk
Adm. direktør

+45 40 14 98 20
johnnie@danskstillads.dk

Hold kontakten

Dansk Stillads Service er på LinkedIn. Følg med og deltag i samtalen om stilladser og ordentligt samarbejde.

Læs mere ordentligt samarbejde på bygge- og vedligeholdelsesprojekter. Her kan du få tilsendt informative historier om optimale stilladsløsninger i byggebranchen og industrien.
dansk byggeri - Stilladsektionen
Medlem af Dansk Byggeri
Certificeret stillads virksomhed
Achilles Qualified - Utilities NCE
DNV GL certificeret arbejdsmiljø
Vi er en kreditværdig virksomhed baseret på Bisnodes kreditvurderingssystem. Vurderingen er foretaget ud fra en mængde forskellige beslutningsregler. Oplysningerne bliver opdateret dagligt via Bisnodes database. Kreditvurderingen af virksomheden er således altid aktuel.
Call Now ButtonRing op